برای خرید درب ضد سرقت چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم؟درب ضد سرقت، درب ورودی آپارتمان و نکاتی را که برای خرید درب ورودی باید در نظر گرفت.

                                           
                                                          درب -ضد-سرقت.jpg

قبل از اینکه به ضد سرقت بودن درب فکر کنیم این مساله را در نظر بگیریم که این درب در ورودی یک واحد مسکونی قرار می گیرد و فاکتور هایی دیگر نیز علاوه بر امنیت در انتخاب آن موثر هستند که این موارد را در نوشتاری که در بخش مقالات سایت به تفصیل در مورد آن صحبت شده می توانید مطالعه نمایید اما در اینجا خلاصه ای از آن را خواهیم آورد و در ادامه بیشتر به مواردی که درمیزان امنیت یک درب ضد سرقت تاثیر گذار می باشد خواهیم پرداخت.

درب ورودی آپارتمان اولین عنصری است که بیننده قبل از رسیدن به فضای داخلی آپارتمان با آن روبه رو می شود؛بنابراین انتخاب یک درب زیبا یکی از نشانه های آپارتمان های مدرن امروزی است.اما باید توجه کرد علاوه بر زیبایی فاکتور های مهم دیگری نیز وجود دارد که بایستی به آنها توجه کرد .این فاکتورها برگرفته از انتظاراتی است که ما از نصب یک درب خواهیم داشت و اصولا جزء وظایف یک درب ورودی می باشد.

عایق صوتی و حرارتی

غیر از دیوارها و پنجره ها که باید عایق خوب صوتی و حرارتی باشند درب های ورودی آپارتمان نیز می توانند تا حد زیادی از انتشار صداهای داخل به بیرون و نفوذ صداهای بیرون به داخل و همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند و موثر در حفظ آرامش محیط آپارتمان باشند.که این خاصیت در درب های ضد سرقت وجود دارد البتهبا توجه به ساختار درب  میزان عایق بودن درب ضد سرقت را با پنجره های upvc مقایسه نکنید.

شکل مناسب

درب ورودی آپارتمان باید متناسب با معماری ساختمان انتخاب شود.که متاسفانه کمتر به این موضوع اهمیت داده می شود و بسیار دیده می شود دربی با طراحی کاملا مدرن برای مجتمعی با نما و طراحی کلاسیک و بالعکس استفاده می شود.

آگر درب ضد سرقت تولید ایران تهیه کنید می توانید از تولید کننده بخواهید دو طرح متفاوت بسته به طراحی داخل و خارج خانه در دوروی درب اجرا کنید.

 

 

استحکام بالا رویه درب

 

درب های ورودی آپارتمان به دلیل رفت و آمد بسیار ،اسباب کشی وبرخورد اشیاء همواره در معرض آسیب قرار دارند.پس هنگام انتخاب درب ورودی برای آپارتمان به دنبال درب هایی باشید که از مقاومت بالاتری در برابر ضربه و خش برخوردار باشند.

 

 

مناسب با اقلیم منطقه

اگرچه دربهای آپارتمانی در مدل ها و رنگ های مختلف برای تمام نقاط کشور تولید می شوند،اما فراموش نکنید که انتخاب شما در مرحله اول باید بر اساس اقلیم منطقه باشد.درب هایی که برای مناطق خشک و سردسیری استفاده می شوند با درب هایی که برای مناطق مرطوب به کار می روند باید متفاوت باشند.

 

ایمن بودن درب از نظر مقاومت در برابر ورود غیر مجاز

 

برای تامین امنیت یک ساختمان لازم است که درب ورودی آپارتمان ضریب امنیتی مناسب را داشته باشد و یا به وسیله سایر سیستم های حغاظتی مانند نصب حفاظ های آهنی و یا نصب قفل های هوشمند ضد سرقت

                                     درب ضد سرقت (1).jpg

با توجه به این نیاز امروزه درب های ضد سرقت یا درب های ایمن به بازار عرضه شده اند که ترکیبی از فلز و چوب (فرآورده ای چوبی) در آنها استفاده شده اند تا در کنار استقامت درب های فلزی از ظرافت چوب نیز بهره برده باشیم .

 

اما چه نکاتی را برای بررسی ضریب ایمنی یک درب ضد سرقت باید در نظر گرفت؟

قبل از پاسخ به این پرسش در صورت تمایل مطلبی با عتوان درب ضد سرقت را در بخش مقالات یا با کلیک بر اینجا مطالعه کنید.

 ماحصل مطلب قبل این بود که

ضریب ایمنی اکثر درب های ضد سرقت چین و مشابه ایرانی موجود در بازار مناسب نیست و می توان از آنها با نام درب پیش ساخته نام برد که تا حدودی از درب های معمولی به همراه حفاظ آهنی ایمن تر هستند.

درب های سری لوکس ترکیه اکثرا ضریب ایمنی مناسبی دارند و تنها در صورت تمایل می توانید سیلندر آن را با سیلندر های ضد اسید تعویض کنید .

اما در مورد درب های ضد سرقت ایرانی همانطور که در نوشتار درب ضد سرقت گفته شده با توجه به لول های مختلف تولید این درب نمی توان به قاطعیت مانند درب های ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ترک آن را رد و یا قبول کرد .

بنابراین پارامترهای موثر در ضریب ایمنی درب های ضد سرقت ایرانی را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد  ادامه مطلب ...


لینک تلگرام بخش فنی :

@dezharia_fanni

لینک تلگرام بخش فروش:

@dezharia_foroosh

ترجیحا سوالات فنی خود را از طریق تلگرام بپرسید

 

شماره تماس جهت مشاوره فنی :

09123254623

شماره تماس جهت ثبت سفارش و خرید محصول

021-26303834

 

بازدید : 9074 نفر