کفپوش لمینت ،پارکت ،تفاوت ها

 

کفپوش لمینت ،پارکت ،تفاوت ها


هرچند هنوز در بین اکثر اقشار جامعه  و حتی فروشندگان محصول از کفپوش لمینت نیز با نام پارکت یاد می شود اما تفاوتهای عمده ای میان پارکت و لمینت وجود دارد که عمده ترین تفاوت آنها را می توان در جنس آنها یا به عبارتی مواد اولیه مورد استفاده در تولید آنها دانست


در تولید پارکت از چوب طبیعی در تمامی لایه ها استفاده شده است در صورتی که در تولید لمینت در لایه زیرین از فیبر HDF استفاده شده است که بر روی ان لایه ای از روکش ملامینه یا همان لمینت پرس شده است که با توجه به خواص فیبر و لمینت رویه مزیت هایی چشمگیر برای لمینت نسبت به پارکت به وجود امده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.


اما قبل از آن می توانیدبا کلیک کردن در اینجا و یا مراجعه به بخش مقالات وب سایت دژ آریا اطلاعات بیشتری در مورد لمینت و فیبر HDF به دست آورید .


همانطور که گفته شد تفاوت در مواد اولیه پارکت و لمینت باعث تفاوت های چشمگیری در این دو محصول شده ،تا حدی که عملا تمامی نیاز بازار نسبت به این نوع از کفپوش ها با لمینت مرتفع می شود این تفاوت ها عبارتند از :


1-     با توجه به نوع پوشش در لایه نهایی لمینت نسبت به خط و خش و حرارت و رطوبت بسیار مقاوم تر از پارکت می باشد به عنوان مثال به هیچ عنوان آثار سوختگی ناشی از سیگار و خراشیدگی به واسطه کشیده شدن پایه مبلمان و یا کفش های پاشنه بلند در لمینت های مرغوب مشاهده نخواهید کرد و به همین دلیل در صورت استفاده از کفپوش لمینت مناسب می توانید از آن به عنوان کفپوش فضاهای عمومی با تردد بالا نیز استفاده کنید که این امر برای پارکت میسر نخواهد بود.


2-       لمینت ها بر خلاف پارکت بدون نیاز به چسب بر روی زمین نصب خواهند شد (به روش نصب لمینت در بخش مقالات مراجعه شود و یا اینجا را کلیک کنید) همچنین بر خلاف پارکت پس از نصب لمینت نیازی به ساب و لاک وجود ندارد از این رو می توانید پس از نصب بلافاصله بر روی آن راه بروید و یا اثاثیه را بچینید.


3-     با توجه به شیوه نصب لمینت نسبت به پارکت سرعت نصب لمینت بسیار بالاتر از پارکت می باشد.


4-     با توجه به استفاده فیبر در لایه زیرین لمینت ها ، از گزند موریانه و سایر حشرات ریز در امان خواهید بود.


تا اینجا در هر آنچه گفته شد مزایای لمینت نسبت به پارکت بیشتر بود اما یک سوال را می توان مطرح کرد.

آیا پارکت نیز نسبت به لمینت مزیتی دارد؟


شاید عمده ترین و تنها مزیت پارکت نسبت به لمینت همان حس طبیعی بودن و آن حال و هوا وصمیمیتی که چوب نسبت به سایر مصنوعاتی مشابه با چوب دارد را بتوان برشمرد. تا جایی هرچه یک کفپوش لمینت بیشتر حس چوب را القا کند محبوب تر خواهد بود اما با توجه به شرایط کنونی و قیمت بالای کالاهای چوبی عملا این نوع محصولات به دسته کالاهای لوکس منتقل شده اند.


به همین منظور طراحان در برخی از کفپوش ها ترکیبی از پارکت و لمینت را به بازار عرضه کرده اند به طوری که در لایه زیرین این کفپوش فیبر و در رویه کار از روکش های چوب طبیعی استفاده کرده اند با همان شیوه نصب و اجرای لمینت و بدون نیاز به ساب و لاک و مقاوم در برابر موریانه و حتی تا حدودی مقاومت آنها در برابر خط و خش بیشتر می باشد. که از لحاظ قیمت این نوع کفپوش ها که شاید بهترین نام برای آنها پارکت لمینت باشد نسبت به لمینت گران تر هستند .


                                                                                                با سپاس

                                                                                           حسین هوشمند


سایر مطالب در زمینه کفپوش لمینت و پارکت را می توانید از طریق کلیک بر لینک های زیر مطالعه فرمایید


روش نصب کفپوش لمینت


کلاس بندی و رتبه بندی های کفپوش لمینت( AC )


چگونه عمر مفید کفپوش لمینت خود را بالا ببریم ؟


مشخصات فنی کفپوش لمینت های دژآریا

 
 

 


 

 

 

 

بازدید : 5130 نفر