نکاتی را که برای خرید درب ضد سرقت چینی باید در نظر گرفت؟

نکاتی را که برای خرید درب ضد سرقت چینی باید در نظر گرفت؟

همانطور که در نوشتارشماره یک (پارامترهای موثر در انتخاب درب ضد سرقت چینی )مطرح کردیم در کشور چین درب هایی با ظاهر مشابه درب های ساخت کشورهای ترکیه و ایتالیا نیز تولید می شود اما درب ضد سرقتی  که مد نظر ما است آن دسته از درب های ضد سرقتی می باشند که در بازار ایران وجود دارد که این درب ها خود به دوسته تقسیم می شوند:

الف) درب های ضد سرقت فلزی با رنگ کوره ای (security steel doors )

ب) درب های ضد سرقت روکش ام دی اف یا اچ دی اف (security mdf doors ; security wood doors )

در نوشتارهای 1و2 فاکتورهای موثر در انتخاب درب ضد سرقت چینی سری الف بررسی شد.اکنون به طور خلاصه ساختار درب های ضد سرقت چینی سری الف و ب را مورد بررسی مرور می کنیم و در ادامه فاکتور های موثر در انتخاب درب ضد سرقت چینی سری ب را بررسی خواهیم کرد.

 سری الف)دربهای ضد سرقت روکش فلزی:

روکش دربهای ضد سرقت فلزی ورق فولادی نورد شده و دارای رنگ کوره با طرح چوب می­باشد. جنس چارچوب درب ضد سرقت نیز از ورق فولادی نورد شده می­باشد. پرکننده میانی دربهای ضد سرقت چینی از نوع Honey Comb Paper یا پشم سنگ می باشد.

توجه:

لایه پرکننده میانی پشم سنگ علاوه بر ضد حریق بودن عایق صوت نیز می­باشد.

 

سری ب) دربهای ضد سرقت روکش ام دی اف ((MDF:

 

روکش این نوع از دربهای ضد سرقت از جنس ام دی اف (MDF)با لایه میانی Honey Comb Paper می­باشد. این نوع دربهای ضد سرقت چینی دارای انواع طراحی از نوع مسطح و برجسته می­باشند.لازم به ذکر است روکش ام دی اف (MDF) تنها حکم نمای بیرونی را دارد و در این گونه دربها ی ضد سرقت چینی ،یک ورق فولادی مشابه درب های  ضد سرقت سری الف  کل سظح زیرین ام دی اف (MDF) را پوشانده است.

با  مقایسه ای که بین هر دو سری درب های ضد سرقت چینی انجام دادید آشکارا دیدیم که تمامی پارامترهای تعیین کننده برای انتخاب درب های ضد سرقت چینی با روکش فلز را بایستی برای دربهای ضد سرقت روکش ام دی اف(MDF) نیز در نظر گرفت.و همانطور که گفته شد ام دی اف تنها برای زیبایی بیشتر بر روی فلز روکوب می شود.

اما دو مورد دیگر به موارد شش گانه ای که برای انتخاب درب های ضد سرقت چینی سری الف مطرح شد اضافه خواهیم کرد که عبارتند از:

 

1-    ضخامت ورق  ام دی اف(MDF) رویه

2-    دیگر اینکه دقت کنید کلاف دور درب از چه جنسی است؟

 

بررسی ضخامت ورق ام دی اف(MDF) فقط از نظر دکوراتیو می باشد زیرا تاثیرچندانی در ضریب امنیت درب ضد سرقت نخواهد داشت.

ورق های ام دی اف(MDF) صرف نظر از بحث کنونی در ضخامت های 3و6و8و10 و12و... ارائه می شود که در دربهای ضد سرقت چینی با روکش ام دی اف(MDF) بیشتر از ام دی اف های 6و8و10 میل و در اغلب اوقات از ام دی اف 6و8 میل برای دربهای چینی موجود در بازار ایران استفاده می شود.

 

اما اکنون این سوال مطرح است که تفاوت ظاهری ایجاد شده در صورت استفاده از ام دی اف با ضخامت بیشتر در چیست؟

 

هرچه ضخامت ام دی اف(MDF) بالاتر باشد امکان ایجاد شیارهایی با عمق بیشتر توسط دستگاه CNC وجود دارد و میزان عمق شیارها تاثیر زیادی در زیبایی درب ضد سرقت خواهد داشت.البته توجه کنید میزان عمق شیار باید متناسب با طرح درب انتخاب شود. و در اکثر اوقات شیار مطلوب تا عمق 3 میلی متر خواهد بود که در این صورت تفاوتی بین  استفاده از ام دی اف 8 ویا 10 میل  نخواهد بود چون در هر دوحالت امکان ایجاد شیار با این عمق وجود دارد.

به طور خلاصه ضخامت 8 و 10 میل  برای ام دی اف رویه درب ضد سرقت ، مناسب ترین ضخامت خواهد بود چون ضخامت زیاد ورق ام دی اف نیز باعث بالا رفتن وزن لنگه درب  ضد سرقت خواهد شد که با توجه به ساختار لولای درب های ضد سرقت چینی وزن زیاد لنگه درب ،باعث افتادگی لنگه درب ضد سرقت و به تبع آن مشکلاتی در باز و بسته شدن درب به وجود خواهد آورد.

واما در مورد فاکتور دومی که در مورد دربهای ضد سرقت با رویه ام دی اف بهتر است به آن دقت کنیم این است که دور تا دور لنگه درب(کلاف درب) از جنس استیل باشد.

که معمولا از دو جنس برای کلاف استفاده می شود، یکی استفاده از ورق فولادی همرنگ درب و دیگری استیل می باشد.استفاده از ورق های استیل ظرافت و جلوه خاصی به درب خواهد داد.

کلام آخر :

دو فاکتوری که برای درب های ضد سرقت چینی با رویه ام دی اف  علاوه بر فاکتور های شش گانه قبلی مطرح کردیم تنها در زیبایی درب ضد سرقت تاثیر گذار هستند و تاثیرچندانی  در کیفیت و امنیت درب نخواهند داشت.


 

 از بخش فنی دژ آریا مشاوره بخواهید

شماره تماس بخش فنی:02126303834

و برای مشاهده عکس های درب ضد سرقت روی تصویر زیر کلیک کنید

  

102.jpg                                                 

بازدید : 7885 نفر