نکاتی را که برای خرید درب ضد سرقت چینی باید در نظر گرفت؟2

هرچند در چین درب هایی با ظاهر مشابه درب های ساخت ترکیه و ایتالیا نیز تولید می شود اما دربی که مد نظر ما است آن دسته از درب های ضد سرقتی می باشد که در بازار ایران وجود دارد .این درب ها نیز خود به دوسته کلی تقسیم می شوند:

الف) درب های ضد سرقت فلزی با رنگ کوره ای (security steel doors )

ب) درب های ضد سرقت روکش ام دی اف یا اچ دی اف (security mdf doors ; security wood doors )

اکنون سوالات معمولی را که برای بررسی کیفیت درب های ضد سرقت چینی سری الف پرسیده می شود  را به دو دسته تقسیم بندی می کنیم سوالات اصلی که بیشتر مورد اهمیت هستند و سوالات فرعی که به نوعی با سوالات اصلی در ارتباط می باشند

سوالات اصلی عبارتند از :

الف) ضخامت ورق لنگه ی درب ضد سرقت

ب) ضخامت ورق چارچوب درب ضد سرقت

ج) تعداد زبانه های درگیر و تعداد لولا ها ی درب ضد سرقت

و سوالات فرعی شامل:

د) وزن درب ضد سرقت

ه) وجود یا عدم وجود شبکه بندی فلزی میانی درب ضد سرقت

      و) پر کننده میانی درب ضد سرقت

اکنون از موارد شش گانه مطرح شده سوالات فرعی را در این نوشتار مورد بررسی قرار خواهیم داد و برای مطالعه سوالات اصلی می توانید به نوشتاری دیگر در همین زمینه در بخش مقالات سایت مراجعه کنید.

 

د) وزن درب ضد سرقت:

آیا وزن درب ضد سرقت در کیفیت و امنیت درب های ضد سرقت تاثیر گذارند؟

بررسی وزن درب ضد سرقت توسط  خریداران به عنوان یک پارامتر تاثیر گذار در انتخاب درب ضدسرقت از زمانی رایج شد که متاسفانه فروشندگان درب های ضد سرقت اطلاعات درستی از مشخصات فنی درب ضد سرقت به خصوص ضخامت ورق های فلزی به کاربرده شده در درب ضد سرقت ارائه نمی دادند و تعیین وزن درب ضد سرقت به نوعی راهی برای بدست آوردن اطلاعات در مورد ضخامت ورق رویه و چارچوب درب ضد سرقت می باشد.

ه)شبکه بندی فلزی میانی درب ضد سرقت

در زیر ورق رویه درب های ضد سرقت فلزی چینی ،حداقل به صورت ضربدری دو قوطی فلزی کار شده است  اما منظور ما از شبکه بندی میانی درب ضد سرقت یکی از دو حالت زیرمی باشد:

۱-شبکه بندی با استغاده از میل گرد که درصورت استفاده از این نوع شبکه بندی درون درب ضد سرقت فلزی بایستی در ما بین فضای خالی پلی اورتان تزریق شود .

نکته قابل توجه: استفاده از پلی اورتان در صنعت ساختمان به دلایل بهداشتی و محیط زیستی توصیه نمی شود

۲-استفاده از ورقهای فرم داده شده  ناودانی شکل به صورت عمودی در مابین ورقهای رویه درب ضد سرقت در این حالت مابقی فضای خالی را می توان با هانی کامب یا پشم سنگ پرکرد.

حال این سوال پیش خواهد آمد شبکه بندی فلزمیان درب ضد سرقت چه اهمیتی دارد؟!

وجود این شبکه ها درون درب ضد سرقت از دو منظر اهمیت خواهد داشت:

۱)بالا بردن استحکام و ضریب امنیت درب ضد سرقت

۲)وجود این شبکه بندی فلزی درون درب ضد سرقت احتمال فرو رفتگی سطح درب بر اثر ضربه را کاهش خواهد داد

و)پرکننده میانی درب ضد سرقت

در بررسی شبکه بندی فلزی میان درب ضد سرقت از پلی اورتان،پشم سنگ و هانی کامب به عنوان پرکننده فضای خالی بین شبکه فلزی نام برده شد.

این پر کننده که از آنها در تولید سایر درب ها نیز استفاده می شود( از جمله استفاده از هانی کامب در تولید دربهای اطاقی مانند درب اچ دی اف و ...) به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرند.

دلیل اول برای استفاده از پرکننده ها همان دلیلی است که قبلا نیز در مورد آن صحبت کردیم یعنی وجود پر کننده های درون درب ضد سرقت احتمال فرو رفتگی سطح درب بر اثر ضربه را کاهش خواهد داد به طوری که در صورت عدم وجود این پر کننده ها شاید با کوچکترین فشاری یر روی سطح درب ضد سرقت باعث فرورفتگی آن بشود به همین دلیل این پر کننده ها در تولید تمام دربهای روکشی مورد استفاده قرا می گیرد اما بعضی از پر کننده ها مانند هانی کامب فقط همین کاربرد را دارند اما پرکننده ای مانند پشم سنگ علاوه بر خاصیت فوق عایق صوت و حرارت نیز خواهد بود به همین منظور برای جلوگیری از تبادل حرارت و صوت بین فضای داخل و خارج خانه استفاده از این پرکننده توصیه می شود.

نکات قابل توجه:

برای تشخیص پرکننده میانی درب ضد سرقت کافی است چشمی درب را باز کرده و از آن قسمت نوع پرکننده میانی را تشخیص دهید.

از هانی کامب در ساخت دربهای روکشی اعم از درب داخلی یا ضد سرقت به عنوان جایگزین شبکه بندی چوبی  و یا فلزی استفاده می شود و به هیچ عنوان عایق صوت و حرارت نخواهد بود.

برای مشاوره فنی می توانید با شماره 02126303834 تماس بگیرید و یا سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما سایت ارسال کنید.

برای مشاهده عکس های درب ضد سرقت چینی روی تصویر درب ضد سرقت زیر کلیک کنید.

                                                907-فلز داخل پشمسنگ.jpg

 

 

 

 

 

 

بازدید : 8013 نفر