درب ضد سرقت؟!!!!! انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایراندرب ضد سرقت و انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران

در مدتی که در ارتباط با درب های ضد سرقت فعالیت می کنم بسیار دیدم و شنیدم که خریداران عزیز با توجه به صحبتهای همکاران ما وتحقیقاتی که در مورد درب های ضد سرقت انجام داده اند سوالاتی را مطرح می کنند و بر مواردی تکیه می کنند که هرچند این پارامترها درانتخاب درب ضد سرقت تاثیر گذارهستند اما به تنهایی کافی نمی باشند. به همین دلیل بهتر دانستم که در ابتدا واژه درب ضد سرقت را به چالش کشیده و انواع درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران معرفی گردد و پس از آن در نوشتارهای بعدی که در بخش مقالات سایت می توانید آنها را مطالعه کنید به بررسی ساختار درب های ضد سرقت و پارامترهای مهم  برای انتخاب انواع درب ضد سرقت پرداخته شود.

درب ضد سرقت؟!!!!!!!!!

 وقتی به وب سایت های تولیدکنندگان درب های پیش ساخته (ضد سرقت) در سایر کشورها مراجعه می کنید عنوانی که برای این گونه درب های پیش ساخته (ضد سرقت) به کار برده شده است security door  است که معادل فارسی آن درب ایمن می باشد این در حالی است که درب ضد سرقت در فارسی معادل  واژه  theft door  anti است و همین نام گذاری متفاوت در دیدگاه ما برای انتخاب یک درب پیش ساخته ایمن (ضد سرقت) تاثیر گذار خواهد بود ودرمواردی باعث می شود بسیاری از پارامترهای  اساسی دیگر را نیز از یاد ببریم.

پوزش!

 به دلیل کاربرد بسیار زیاد  واژه درب ضد سرقت (anti theft door) به جای درب ایمن ( security door)  بر خلاف میل شخصی درنوشتارها نیز همچنان از واژه ی درب ضد سرقت استفاده خواهم کرد.

در ابتدا درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را  بدون توجه به بحث کیفی درب ها و فقط با توجه به شکل ظاهری آنها دسته بندی خواهیم کرد.

و با توجه به شکل ظاهری درب ضد سرقت می توان درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را به صورت زیر دسته بندی کرد:

1-    درب های ضد سرقت ساخت چین

                                                                                            907-فلز داخل پشمسنگ.jpg

2-    درب های ضد سرقت ساخت ترکیه

                                                                                          درب ضد سرقت ترک.jpg

3-    درب های ضد سرقت ایرانی

                                                                                             840.jpg

                      برای مشاهده تصاویر درب ضد سرقت رو عکس زیر کلیک کنید

                                                104.jpg          

 

درب های ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملا مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند.البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شوند اما تولید این سری از درب های ضد سرقت نسبت به درب های ضد سرقت مشابه ترک بسیار محدود تر می باشد.

و به اجمال می توان گفت دربهای ضد سرقت به طور کلی از نظر شیوه تولید و شکل ظاهری به دو کشور چین و ترکیه بر می گردد و این در حالی است که درب های ضد سرقت چینی خود نیز از درب های ایتالیایی الگو برداری شده اند.

در ادامه لازم به ذکر است تولید کنندگان درب های ضد سرقت طرح ترک در ایران همگی چارچوب های خود را در داخل ایران تولید کرده و یا از تولید کنندگان داخلی خریداری می کنند و یراق آلات خود را نیز عمدتا از محصولات ساخت کشور ترکیه استفاده می کنند و اما رویه درب ها را برخی مستقیما از ترکیه وارد می کنند و برخی از تولیدات داخل استفاده می کنند. البته استفاده از ورق های وارداتی لزوما یک امتیاز نیست و تنها به دلیل هزینه های بالای خرید دستگاه ها و سایر ملزومات تولید برخی ترجیح می دهند که بدین نحو عمل کنند،هرچند که اکثر فروشندگان درب های ضد سرقت محصولات ایرانی را به عنوان درب های ترک مونتاژ ایران معرفی می کنند.

جهت مشاوره با بخش فنی دژآریا با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید و یا از طریق بخش ارتباط با ما سوالات خود را مطرح کرده تا در کوتاهترین زمان به آنها پاسخ دهیم

تلفن بخش فروش:

02126303834

09123254623وبرای مشاهده تصاویر درب ضد سرقت اینجا را کلیک کنید

      

 

بازدید : 19868 نفر